En we spammen Facebook vol

      Geen reacties op En we spammen Facebook vol

Als je mijn advertenties en blog leest dan weet je dat ik binnenkort naar Singapore verhuis. En daar is het niet gebruikelijk om een oven in huis te hebben. Mijn vrouw heeft nog nooit een oven gehad. Het is dus een zegen dat het appartement dat we hebben gekocht volledig gerenoveerd moet worden, want dat geeft mij de kans om een oven in te laten bouwen. Want een keuken zonder oven is als een auto zonder achteruit, het functioneert wel maar is verre van compleet en handig.

Taarten en brood bakken ga ik daar leren, maar ovenschotels maak ik nu al vaak. Moussaka, aardappel anders, pizza, barbecue Pulled jackfruit bijvoorbeeld en lasagne. In de tijd dat ik nog geen vegetariër was maakte ik een waanzinnige lasagne, ik moet daar toch eens een vleesvrije, diervriendelijke variatie voor verzinnen. De oven word zeker één keer per week gebruikt, dus is een must.

Ik koop in Singapore nieuwe ovenschalen, dus deze twee mogen weg. Een grote, lage ovenschaal en een wat kleinere hogere pyrex schaal met losse deksel. Laat maar weten voor welke je loot.

Deze ovalen ovenschaal stond al bij mijn ouders in de kast voor ik het huis uit ging. En lang ook, eigenlijk al zo lang als ik me kan herinneren gebruikten we dit als schaal voor sla. Ideaal, met een deksel van glas erbij.

Ik stond net voor mijn kast en twijfelde, zal ik deze schaal meenemen naar Singapore uit sentimentele overwegingen of laat ik hem achter in het Zaanse land. Toen bedacht ik me dat ik de schaal eigenlijk nooit meer gebruikte en dat het dus onzin zou zijn om hem mee te nemen. Dus verloot ik hem.

Dat deze schaal oud is, dat kan ik bewijzen. Er staat namelijk een merkje op dat de schaap gemaakt is in Tsjechoslowakije, niet in Tsjechië, niet in Slowakije maar in het land dat zij samen vormde tot 1992. Ik ben later eens in Slowakije geweest, Dukla Banska Bystrica tegen Ajax voor de Europacup. Christian Chivu maakte zijn debuut voor Ajax in die wedstrijd en een halve liter bier koste toen 40 cent, guldencent. Wat een dag was dat zeg.

Maar goed, de ovenschaal mag opgehaald worden in Wormer, geen ongevraagde pb’s

Ik woon alleen, en dat klinkt vreemd omdat ik wel getrouwd ben, maar er zit 10.500 kilometer tussen mij en mijn bonuskinderen. En voordat ik Cindy leerde kennen woonde ik ook alleen.

Alleen zijn levert een probleem op met eten bereiden, bijna alle pakjes en zakjes die op de markt zijn zijn voor meerdere personen dus kook je als alleenstaande altijd teveel. Dat loste ik op door bakjes in te vriezen zodat ik niets hoefde weg te gooien, wel zelfbereide maaltijden at en nog gevarieerd ook doordat ik altijd wat verschillende maaltijden in de vriezer had.

Tegenwoordig kook ik amper meer met kant en klare pakjes, dus vries ik veel minder in en volgende maand woon ik eindelijk met vrouw en kinderen onder één dak waardoor er nooit over zal zijn. Deze grote stapel diepvries, magnetron en afwasmachine bestendige bakjes van Curver mogen naar iemand anders.

Gratis op te halen in Wormer, geen ongevraagde pb’s en A van den Berg hoeft zijn of haar ongevraagde commentaar ook niet te geven

Nederlands is een prachtige taal, maar ook een vreemde taal die totaal niet consequent is. Neem het kastje in de auto, dat noemen we een handschoenenkastje omdat het ooit bedoeld was voor je handschoenen, maar in de keuken hebben we keukenkastjes, kastjes die in de keuken hangen. Als de taal consequent was geweest hadden we het kastje in de auto dan ‘autokastje’ moeten noemen, of ‘ingrediëntenkasten’ in de keuken moeten hebben. Maar goed, deze fout is hersteld, tegenwoordig praten we over een dashboardkastje, dus ligt het wel weer in lijn met een keukenkastjes.

Maar hoe zit het dan met de hoedenplank? En met keukentrappetjes? Computerkast? Kledingkast? Leg het een buitenlander maar eens uit.

Over keukentrappetjes gesproken, ik heb er 2. Eentje met 3 treden, eentje met 4 treden. Gratis op te halen in Wormer.

Tja, wat zal ik hier nu eens over schrijven? Een staafmixer. Voor mij echt een onmisbaar stuk gereedschap in de keuken waar ik een haat liefde verhouding mee heb. Ik maak regelmatig een lekkere soep, en sommige van die soepen moet ik pureren, met de staafmixer. En dan gaat het vaak mis, dan zit zowel de keuken als de kok onder de spetters kokendhete soep, en geloof me, dat vind ik niet leuk!

De techniek om een soep of saus lekker te pureren zonder een bende te maken heb ik nog niet onder de knie, en ik ga dat ook niet meer oefenen tijdens mijn laatste weken in Nederland. Daarom mag de staafmixer naar een volgende amateur kok of kokkin, die graag een uniek patroon van soepvlekken op de muren van de keuken wil hebben.

Op te halen in Wormer, geen ongevraagde pb’s

Het is heel verleidelijk maar ook heel makkelijk om een smerige advertentie te schrijven, want ik geef hier een toiletborstel (ongebruikt overigens) en een houder voor toiletrollen weg. Maar ik zal niet afdwalen tot een niveau plas en poepgrappen waar een basisschool leerling uit de lagere groepen om moet lachen.

Toen ik een paar jaar geleden mijn badkamer liet verbouwen koos ik voor lichte tegels, glas en aluminium, foto’s zijn te zien op funda (kemphaanstraat 16, Wormer, bezichtigingen aanvragen is niet meer mogelijk) en dus wilde ik ook accessoires in die look. De houder heb ik gebruikt maar toiletrollen stapelen op het muurtje achter het toilet vond ik praktischer, en deze toiletborstel was ‘voor als mijn huidige vervangen moet worden’, wat nog niet gebeurd is.

Om toch nog een anekdote over poep te schrijven, een aantal jaar geleden zat ik met een zakenrelatie in Miami te lunchen. Een fantastisch Latijns Amerikaans restaurant en ik had net mijn dessert achter de kiezen, tres leches, echt een aanrader als je niet lactose intolerant bent toen er een zwerm vogels over vloog. Ik hoef niet te vertellen wat er gebeurde en wie er snel naar het hotel kon om te gaan douchen.

Gratis op te halen in Wormer, geen ongevraagde pb’s.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *